Чи потрібний вашому телефону з ОС Android антивірус?

Для вас може виявитися несподіваним дізнатися, що Android є найпопулярнішою ОС на планеті, і навіть більше, ніж Windows. У зв’язку з цим система є потенційною метою для шкідливих атак. Тож чи потрібні вам антивірусні додатки на телефоні під керуванням Android?

Це цілком справедливе питання. Користувачам Windows вже багато років рекомендується використовувати антивірусні програми. Сьогодні, на щастя, компанія Microsoft розробила досконалі інструменти для боротьби зі шкідливими програмами — починаючи з Windows 8, ОС поставляється із вбудованим антивірусом, але як щодо Android? Обговоримо деякі засоби її захисту.

Google Play Захист

Найкращий вбудований захист від шкідливих програм — Google Play Protect. Існує кілька різних його компонентів — у тому числі інструмент “Знайти мій пристрій” — але більшість із них — це сканери на наявність шкідливих додатків.

Google Play Захист
Google Play Захист

На кожному пристрої з Android, що містить Google Play Store, є такий захист. Можливо, ви помітили повідомлення “Шкідливих програм не виявлено” у верхній частині розділу керування програмами та іграми. Функція гарантує, що програми, які ви завантажуєте з Магазину, є безпечними.

Втім, Play Захист працює не лише у Магазині. Служба також слідкує за всім, що знаходиться за його межами. Перевірка поширюється навіть на додатки, що завантажені з магазину Play Store. Використання сторонніх завантажень все ще більш ризиковано, але приємно знати, що система стежить за цим.

На додаток до сканування програм служба може захистити вас і при роботі в браузері Google Chrome. Так само, як і в настільному браузері, якщо ви відвідаєте сайт зі шкідливим кодом, Chrome попередить вас і направить назад у безпечне місце.

Щомісячні оновлення системи безпеки

Захист пристрою з Android також забезпечується щомісячними оновленнями безпеки. Зазвичай, це невеликі оновлення, що не мають нових привабливих функцій, але вони дуже важливі.

Оновлення безпеки
Оновлення безпеки

Весь час з’являються нові вразливості та експлойти. Якщо оновлювати ваш телефон тільки раз на рік, вони будуть накопичуватися і будуть становити небезпеку. Надзвичайно важливо регулярно усувати ці проблеми в міру їхньої появи. Тому необхідно щомісяця оновлювати систему безпеки.

На превеликий жаль, не всі пристрої одержують ці оновлення своєчасно або не отримують їх взагалі. Google випускає щомісячні оновлення безпеки, а партнери компанії (Samsung, OnePlus і т.д.) затверджують виправлення, додають власні та випускають їх для своїх пристроїв.

Щоб отримати найзахищеніший телефон, найкраще придбати Google Pixel або Samsung Galaxy. І Google (що не дивно), і Samsung є найнадійнішими, коли необхідно підтримувати пристрої в актуальному стані за допомогою останніх виправлень.

Чи потрібний телефону антивірус?

Це засоби, які Android використовує для забезпечення безпеки вашого телефону, але чи достатньо їх самих по собі? Для абсолютної більшості людей — так, тому нема необхідності завантажувати антивірусну програму на свій телефон.

До телефонів потрібно застосовувати ті ж самі правила безпечного використання будь-якого пристрою:

  • завантажуйте додатки тільки з офіційного джерела — Магазину Google;
  • не користуйтесь сумнівними веб-сайтами;
  • не натискайте на підозрілі посилання у електронних листах.

Разом з Play Protect цього більш ніж достатньо. Однак вам може знадобитися завантажити антивірусну програму, якщо ви використовуєте пристрої Android без Play Store, завантажуєте APK з ненадійних джерел або маєте стару, застарілу версію ОС. Якщо для вас це схоже на правду, вам може стати в нагоді такі відомі додатки, як Bitdefender або Norton 360.

Висновок

Головна мораль цієї історії полягає в тому, що зазвичай вам не потрібна антивірусна програма на телефоні з ОС Android, якщо ви використовуєте його відповідально. Якщо на вашому пристрої є Play Store, то все добре. Дякуємо за увагу!

Залишити коментар